Delivering The
Olympic Legacy

We are a group of England Boxing registered coaches who deliver the Olympic Legacy.

Explore our site to find out more about how we can bring the benefits of boxing to you.

Read More About
Scroll
Olympic Legacy

Olympia Boxing has been founded on the Legacy of London 2012 Olympic Games.

Click on the title above to find out more!

We Support Clubs

Olympia Boxing promotes England Boxing affiliated clubs in England. Find your local club!

Click on the title above to find out more.

Amateur Boxing

The sport instils self-belief, respect and discipline; there is no room for anger and aggression in boxing.  Click on the title above to find out more!

More Programs Contact Us Now
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
5
6
7
St Lawrence Primary TT 8:00 am
St Lawrence Primary TT
Jun 7 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Virtual Five Acre Wood School TT 9:00 am
Virtual Five Acre Wood School TT
Jun 7 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Robert Napier JT 9:00 am
Virtual Robert Napier JT
Jun 7 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Rowans Academy LS 9:00 am
Virtual Rowans Academy LS
Jun 7 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Walderslade Girls JT 9:00 am
Virtual Walderslade Girls JT
Jun 7 @ 9:00 am – 10:00 am
 
East Malling BOX Fitness TT 9:30 am
East Malling BOX Fitness TT
Jun 7 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Meadowfield School JT 10:00 am
Meadowfield School JT
Jun 7 @ 10:00 am – 11:00 am
 
MAP LH 12:00 pm
MAP LH
Jun 7 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
Pilgrims Way Primary LS 1:15 pm
Pilgrims Way Primary LS
Jun 7 @ 1:15 pm – 2:15 pm
 
Hadlow Rural TT 1:20 pm
Hadlow Rural TT
Jun 7 @ 1:20 pm – 2:20 pm
 
Strood My Life JT 1:30 pm
Strood My Life JT
Jun 7 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Lower Halstow Primary LH 3:00 pm
Lower Halstow Primary LH
Jun 7 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Bethersden Primary NK 3:10 pm
Bethersden Primary NK
Jun 7 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Rochester Girls Grammar KG 3:15 pm
Rochester Girls Grammar KG
Jun 7 @ 3:15 pm – 4:15 pm
Strood Academy LS 3:20 pm
Strood Academy LS
Jun 7 @ 3:20 pm – 4:20 pm
 
Hoo Youth LH 5:00 pm
Hoo Youth LH
Jun 7 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
Crossroads Young Carers JT 5:30 pm
Crossroads Young Carers JT @ Shepway Youth & Community Centre
Jun 7 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge Youth AG 5:30 pm
Tonbridge Youth AG
Jun 7 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Dunton Green TT 6:00 pm
Dunton Green TT
Jun 7 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Lordswood Youth LS 6:30 pm
Lordswood Youth LS
Jun 7 @ 6:30 pm – 7:30 pm
 
8
Beacon Academy TT 8:00 am
Beacon Academy TT
Jun 8 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Aylesford School LS 9:00 am
Aylesford School LS
Jun 8 @ 9:00 am – 11:00 am
 
Grove Park SEN TT 9:00 am
Grove Park SEN TT
Jun 8 @ 9:00 am – 10:00 am
 
St Mary’s BOX Fitness JT 9:30 am
St Mary’s BOX Fitness JT
Jun 8 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Folkestone Academy LH 12:00 pm
Folkestone Academy LH
Jun 8 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
St Thomas More Primary JT 12:30 pm
St Thomas More Primary JT
Jun 8 @ 12:30 pm – 1:30 pm
Danecourt SEN Primary TT 1:30 pm
Danecourt SEN Primary TT
Jun 8 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Brompton Academy JT 3:00 pm
Brompton Academy JT
Jun 8 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Pheonix Primary LS 3:00 pm
Pheonix Primary LS
Jun 8 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
Broadwater Down Primary NK 3:15 pm
Broadwater Down Primary NK
Jun 8 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Folkestone Academy LH 3:30 pm
Folkestone Academy LH
Jun 8 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Lordswood Primary TT 3:30 pm
Lordswood Primary TT
Jun 8 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Folkestone Youth LH 5:00 pm
Folkestone Youth LH @ Canterbury Road Rec CT19 5NL
Jun 8 @ 5:00 pm – 6:00 pm
 
Paddock Wood Youth TT JT £5 5:30 pm
Paddock Wood Youth TT JT £5
Jun 8 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Snodland Youth LS 5:30 pm
Snodland Youth LS
Jun 8 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge BOX Fitness TT 7:00 pm
Tonbridge BOX Fitness TT
Jun 8 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
10
Tonbridge BOX Fitness TT 9:30 am
Tonbridge BOX Fitness TT
Jun 10 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Johnny 1-1 TT 11:15 am
Johnny 1-1 TT
Jun 10 @ 11:15 am – 12:15 pm
 
Long Mead Primary NK 12:00 pm
Long Mead Primary NK
Jun 10 @ 12:00 pm – 1:00 pm
 
St Thomas More Primary LS 12:30 pm
St Thomas More Primary LS
Jun 10 @ 12:30 pm – 1:30 pm
Horizon Project TT 1:30 pm
Horizon Project TT
Jun 10 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Hundred Of Hoo Academy LH 3:00 pm
Hundred Of Hoo Academy LH
Jun 10 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
The Howard School JT 3:00 pm
The Howard School JT
Jun 10 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
Maplesden Noakes LS 3:10 pm
Maplesden Noakes LS
Jun 10 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Halstead Primary TT 3:15 pm
Halstead Primary TT
Jun 10 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Bradfield Academy NK 3:30 pm
Bradfield Academy NK
Jun 10 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Virtual Boxing 4 Parkinsons AG 4:00 pm
Virtual Boxing 4 Parkinsons AG
Jun 10 @ 4:00 pm – 5:00 pm
 
Long Mead Youth TT 5:00 pm
Long Mead Youth TT
Jun 10 @ 5:00 pm – 6:00 pm
 
Hadlow Youth JT 5:30 pm
Hadlow Youth JT
Jun 10 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tovil Get Active Youth LS 5:30 pm
Tovil Get Active Youth LS
Jun 10 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Cranbook Rugby Club NK 6:00 pm
Cranbook Rugby Club NK @ Cranbrook Rugby Football Club
Jun 10 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Tunbridge Wells Youth AG 6:00 pm
Tunbridge Wells Youth AG
Jun 10 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Edenbridge TT 7:00 pm
Edenbridge TT
Jun 10 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
1-1 Misha AG 7:15 pm
1-1 Misha AG
Jun 10 @ 7:15 pm – 8:15 pm
 
13
14
St Lawrence Primary TT 8:00 am
St Lawrence Primary TT
Jun 14 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Virtual Five Acre Wood School TT 9:00 am
Virtual Five Acre Wood School TT
Jun 14 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Robert Napier JT 9:00 am
Virtual Robert Napier JT
Jun 14 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Rowans Academy LS 9:00 am
Virtual Rowans Academy LS
Jun 14 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Walderslade Girls JT 9:00 am
Virtual Walderslade Girls JT
Jun 14 @ 9:00 am – 10:00 am
 
East Malling BOX Fitness TT 9:30 am
East Malling BOX Fitness TT
Jun 14 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Meadowfield School JT 10:00 am
Meadowfield School JT
Jun 14 @ 10:00 am – 11:00 am
 
MAP LH 12:00 pm
MAP LH
Jun 14 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
Pilgrims Way Primary LS 1:15 pm
Pilgrims Way Primary LS
Jun 14 @ 1:15 pm – 2:15 pm
 
Hadlow Rural TT 1:20 pm
Hadlow Rural TT
Jun 14 @ 1:20 pm – 2:20 pm
 
Strood My Life JT 1:30 pm
Strood My Life JT
Jun 14 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Lower Halstow Primary LH 3:00 pm
Lower Halstow Primary LH
Jun 14 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Bethersden Primary NK 3:10 pm
Bethersden Primary NK
Jun 14 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Hartlip Primary JT 3:15 pm
Hartlip Primary JT
Jun 14 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Plaxtol Primary TT 3:15 pm
Plaxtol Primary TT
Jun 14 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Rochester Girls Grammar KG 3:15 pm
Rochester Girls Grammar KG
Jun 14 @ 3:15 pm – 4:15 pm
Strood Academy LS 3:20 pm
Strood Academy LS
Jun 14 @ 3:20 pm – 4:20 pm
 
Hoo Youth LH 5:00 pm
Hoo Youth LH
Jun 14 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
Crossroads Young Carers JT 5:30 pm
Crossroads Young Carers JT @ Shepway Youth & Community Centre
Jun 14 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge Youth AG 5:30 pm
Tonbridge Youth AG
Jun 14 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Dunton Green TT 6:00 pm
Dunton Green TT
Jun 14 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Lordswood Youth LS 6:30 pm
Lordswood Youth LS
Jun 14 @ 6:30 pm – 7:30 pm
 
15
Beacon Academy TT 8:00 am
Beacon Academy TT
Jun 15 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Aylesford School LS 9:00 am
Aylesford School LS
Jun 15 @ 9:00 am – 11:00 am
 
Grove Park SEN TT 9:00 am
Grove Park SEN TT
Jun 15 @ 9:00 am – 10:00 am
 
St Mary’s BOX Fitness JT 9:30 am
St Mary’s BOX Fitness JT
Jun 15 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Folkestone Academy LH 12:00 pm
Folkestone Academy LH
Jun 15 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
St Thomas More Primary JT 12:30 pm
St Thomas More Primary JT
Jun 15 @ 12:30 pm – 1:30 pm
Danecourt SEN Primary TT 1:30 pm
Danecourt SEN Primary TT
Jun 15 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Brompton Academy JT 3:00 pm
Brompton Academy JT
Jun 15 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Pheonix Primary LS 3:00 pm
Pheonix Primary LS
Jun 15 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
Broadwater Down Primary NK 3:15 pm
Broadwater Down Primary NK
Jun 15 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Folkestone Academy LH 3:30 pm
Folkestone Academy LH
Jun 15 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Lordswood Primary TT 3:30 pm
Lordswood Primary TT
Jun 15 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Folkestone Youth LH 5:00 pm
Folkestone Youth LH @ Canterbury Road Rec CT19 5NL
Jun 15 @ 5:00 pm – 6:00 pm
 
Paddock Wood Youth TT JT £5 5:30 pm
Paddock Wood Youth TT JT £5
Jun 15 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Snodland Youth LS 5:30 pm
Snodland Youth LS
Jun 15 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge BOX Fitness TT 7:00 pm
Tonbridge BOX Fitness TT
Jun 15 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
17
Tonbridge BOX Fitness TT 9:30 am
Tonbridge BOX Fitness TT
Jun 17 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Johnny 1-1 TT 11:15 am
Johnny 1-1 TT
Jun 17 @ 11:15 am – 12:15 pm
 
Long Mead Primary NK 12:00 pm
Long Mead Primary NK
Jun 17 @ 12:00 pm – 1:00 pm
 
St Thomas More Primary LS 12:30 pm
St Thomas More Primary LS
Jun 17 @ 12:30 pm – 1:30 pm
Horizon Project TT 1:30 pm
Horizon Project TT
Jun 17 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Hundred Of Hoo Academy LH 3:00 pm
Hundred Of Hoo Academy LH
Jun 17 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
The Howard School JT 3:00 pm
The Howard School JT
Jun 17 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
Maplesden Noakes LS 3:10 pm
Maplesden Noakes LS
Jun 17 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Halstead Primary TT 3:15 pm
Halstead Primary TT
Jun 17 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Bradfield Academy NK 3:30 pm
Bradfield Academy NK
Jun 17 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Virtual Boxing 4 Parkinsons AG 4:00 pm
Virtual Boxing 4 Parkinsons AG
Jun 17 @ 4:00 pm – 5:00 pm
 
Long Mead Youth TT 5:00 pm
Long Mead Youth TT
Jun 17 @ 5:00 pm – 6:00 pm
 
Hadlow Youth JT 5:30 pm
Hadlow Youth JT
Jun 17 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tovil Get Active Youth LS 5:30 pm
Tovil Get Active Youth LS
Jun 17 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Cranbook Rugby Club NK 6:00 pm
Cranbook Rugby Club NK @ Cranbrook Rugby Football Club
Jun 17 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Tunbridge Wells Youth AG 6:00 pm
Tunbridge Wells Youth AG
Jun 17 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Edenbridge TT 7:00 pm
Edenbridge TT
Jun 17 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
1-1 Misha AG 7:15 pm
1-1 Misha AG
Jun 17 @ 7:15 pm – 8:15 pm
 
19
20
21
St Lawrence Primary TT 8:00 am
St Lawrence Primary TT
Jun 21 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Virtual Five Acre Wood School TT 9:00 am
Virtual Five Acre Wood School TT
Jun 21 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Robert Napier JT 9:00 am
Virtual Robert Napier JT
Jun 21 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Rowans Academy LS 9:00 am
Virtual Rowans Academy LS
Jun 21 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Walderslade Girls JT 9:00 am
Virtual Walderslade Girls JT
Jun 21 @ 9:00 am – 10:00 am
 
East Malling BOX Fitness TT 9:30 am
East Malling BOX Fitness TT
Jun 21 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Meadowfield School JT 10:00 am
Meadowfield School JT
Jun 21 @ 10:00 am – 11:00 am
 
MAP LH 12:00 pm
MAP LH
Jun 21 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
Pilgrims Way Primary LS 1:15 pm
Pilgrims Way Primary LS
Jun 21 @ 1:15 pm – 2:15 pm
 
Hadlow Rural TT 1:20 pm
Hadlow Rural TT
Jun 21 @ 1:20 pm – 2:20 pm
 
Strood My Life JT 1:30 pm
Strood My Life JT
Jun 21 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Lower Halstow Primary LH 3:00 pm
Lower Halstow Primary LH
Jun 21 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Bethersden Primary NK 3:10 pm
Bethersden Primary NK
Jun 21 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Hartlip Primary JT 3:15 pm
Hartlip Primary JT
Jun 21 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Plaxtol Primary TT 3:15 pm
Plaxtol Primary TT
Jun 21 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Rochester Girls Grammar KG 3:15 pm
Rochester Girls Grammar KG
Jun 21 @ 3:15 pm – 4:15 pm
Strood Academy LS 3:20 pm
Strood Academy LS
Jun 21 @ 3:20 pm – 4:20 pm
 
Hoo Youth LH 5:00 pm
Hoo Youth LH
Jun 21 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
Crossroads Young Carers JT 5:30 pm
Crossroads Young Carers JT @ Shepway Youth & Community Centre
Jun 21 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge Youth AG 5:30 pm
Tonbridge Youth AG
Jun 21 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Dunton Green TT 6:00 pm
Dunton Green TT
Jun 21 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Lordswood Youth LS 6:30 pm
Lordswood Youth LS
Jun 21 @ 6:30 pm – 7:30 pm
 
22
Beacon Academy TT 8:00 am
Beacon Academy TT
Jun 22 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Aylesford School LS 9:00 am
Aylesford School LS
Jun 22 @ 9:00 am – 11:00 am
 
Grove Park SEN TT 9:00 am
Grove Park SEN TT
Jun 22 @ 9:00 am – 10:00 am
 
St Mary’s BOX Fitness JT 9:30 am
St Mary’s BOX Fitness JT
Jun 22 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Folkestone Academy LH 12:00 pm
Folkestone Academy LH
Jun 22 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
St Thomas More Primary JT 12:30 pm
St Thomas More Primary JT
Jun 22 @ 12:30 pm – 1:30 pm
Danecourt SEN Primary TT 1:30 pm
Danecourt SEN Primary TT
Jun 22 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Brompton Academy JT 3:00 pm
Brompton Academy JT
Jun 22 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Pheonix Primary LS 3:00 pm
Pheonix Primary LS
Jun 22 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
Broadwater Down Primary NK 3:15 pm
Broadwater Down Primary NK
Jun 22 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Folkestone Academy LH 3:30 pm
Folkestone Academy LH
Jun 22 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Lordswood Primary TT 3:30 pm
Lordswood Primary TT
Jun 22 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Folkestone Youth LH 5:00 pm
Folkestone Youth LH @ Canterbury Road Rec CT19 5NL
Jun 22 @ 5:00 pm – 6:00 pm
 
Paddock Wood Youth TT JT £5 5:30 pm
Paddock Wood Youth TT JT £5
Jun 22 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Snodland Youth LS 5:30 pm
Snodland Youth LS
Jun 22 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge BOX Fitness TT 7:00 pm
Tonbridge BOX Fitness TT
Jun 22 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
24
Saxon Way Primary Taster LH 9:00 am
Saxon Way Primary Taster LH
Jun 24 @ 9:00 am – 11:00 am
 
Tonbridge BOX Fitness TT 9:30 am
Tonbridge BOX Fitness TT
Jun 24 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Johnny 1-1 TT 11:15 am
Johnny 1-1 TT
Jun 24 @ 11:15 am – 12:15 pm
 
Long Mead Primary NK 12:00 pm
Long Mead Primary NK
Jun 24 @ 12:00 pm – 1:00 pm
 
St Thomas More Primary LS 12:30 pm
St Thomas More Primary LS
Jun 24 @ 12:30 pm – 1:30 pm
Horizon Project TT 1:30 pm
Horizon Project TT
Jun 24 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Hundred Of Hoo Academy LH 3:00 pm
Hundred Of Hoo Academy LH
Jun 24 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
The Howard School JT 3:00 pm
The Howard School JT
Jun 24 @ 3:00 pm – 4:00 pm
 
Maplesden Noakes LS 3:10 pm
Maplesden Noakes LS
Jun 24 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Halstead Primary TT 3:15 pm
Halstead Primary TT
Jun 24 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Bradfield Academy NK 3:30 pm
Bradfield Academy NK
Jun 24 @ 3:30 pm – 4:30 pm
 
Virtual Boxing 4 Parkinsons AG 4:00 pm
Virtual Boxing 4 Parkinsons AG
Jun 24 @ 4:00 pm – 5:00 pm
 
Long Mead Youth TT 5:00 pm
Long Mead Youth TT
Jun 24 @ 5:00 pm – 6:00 pm
 
Hadlow Youth JT 5:30 pm
Hadlow Youth JT
Jun 24 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tovil Get Active Youth LS 5:30 pm
Tovil Get Active Youth LS
Jun 24 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Cranbook Rugby Club NK 6:00 pm
Cranbook Rugby Club NK @ Cranbrook Rugby Football Club
Jun 24 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Tunbridge Wells Youth AG 6:00 pm
Tunbridge Wells Youth AG
Jun 24 @ 6:00 pm – 7:00 pm
 
Edenbridge TT 7:00 pm
Edenbridge TT
Jun 24 @ 7:00 pm – 8:00 pm
 
1-1 Misha AG 7:15 pm
1-1 Misha AG
Jun 24 @ 7:15 pm – 8:15 pm
 
27
28
St Lawrence Primary TT 8:00 am
St Lawrence Primary TT
Jun 28 @ 8:00 am – 9:00 am
 
Virtual Five Acre Wood School TT 9:00 am
Virtual Five Acre Wood School TT
Jun 28 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Robert Napier JT 9:00 am
Virtual Robert Napier JT
Jun 28 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Rowans Academy LS 9:00 am
Virtual Rowans Academy LS
Jun 28 @ 9:00 am – 10:00 am
 
Virtual Walderslade Girls JT 9:00 am
Virtual Walderslade Girls JT
Jun 28 @ 9:00 am – 10:00 am
 
East Malling BOX Fitness TT 9:30 am
East Malling BOX Fitness TT
Jun 28 @ 9:30 am – 10:30 am
 
Meadowfield School JT 10:00 am
Meadowfield School JT
Jun 28 @ 10:00 am – 11:00 am
 
MAP LH 12:00 pm
MAP LH
Jun 28 @ 12:00 pm – 2:00 pm
 
Pilgrims Way Primary LS 1:15 pm
Pilgrims Way Primary LS
Jun 28 @ 1:15 pm – 2:15 pm
 
Hadlow Rural TT 1:20 pm
Hadlow Rural TT
Jun 28 @ 1:20 pm – 2:20 pm
 
Hadlow Rural TT 1:20 pm
Hadlow Rural TT
Jun 28 @ 1:20 pm – 2:20 pm
 
Strood My Life JT 1:30 pm
Strood My Life JT
Jun 28 @ 1:30 pm – 2:30 pm
 
Lower Halstow Primary LH 3:00 pm
Lower Halstow Primary LH
Jun 28 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Lower Halstow Primary LH 3:00 pm
Lower Halstow Primary LH
Jun 28 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Bethersden Primary NK 3:10 pm
Bethersden Primary NK
Jun 28 @ 3:10 pm – 4:10 pm
 
Hartlip Primary JT 3:15 pm
Hartlip Primary JT
Jun 28 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Plaxtol Primary TT 3:15 pm
Plaxtol Primary TT
Jun 28 @ 3:15 pm – 4:15 pm
 
Rochester Girls Grammar KG 3:15 pm
Rochester Girls Grammar KG
Jun 28 @ 3:15 pm – 4:15 pm
Strood Academy LS 3:20 pm
Strood Academy LS
Jun 28 @ 3:20 pm – 4:20 pm
 
Hoo Youth LH 5:00 pm
Hoo Youth LH
Jun 28 @ 5:00 pm – 7:00 pm
 
Crossroads Young Carers JT 5:30 pm
Crossroads Young Carers JT @ Shepway Youth & Community Centre
Jun 28 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 
Tonbridge Youth AG 5:30 pm
Tonbridge Youth AG
Jun 28 @ 5:30 pm – 6:30 pm
 

Professional Coaching

Our coaches are highly qualified England Boxing registered coaches with vast experience.

Wayne Smith

Olympia Boxing CIC Director and Coach

Chloe MacPherson

Sales and Marketing Manager

Nathan Keating

Social Media Manager and Olympia Boxing CIC Coach

Lewis Southgate

Olympia Boxing CIC Coach

Joe Tindall

Olympia Boxing CIC Coach

Tommy Tanner

Olympia Boxing CIC Coach

Anthony Grove

Olympia Boxing CIC Coach

Louis Hanley

Olympia Boxing CIC Coach

Katie Grover

Olympia Boxing CIC Coach

More About Our Coaches

CONTACT US NOW

Situated in Kent; Olympia Boxing offers fun boxing training coupled with experienced and fully accredited training staff.

  • 01622 535 315
  • info@olympiaboxing.co.uk
  • Delivering the Olympic Legacy in Kent

CONNECT WITH US